• Deň Zeme 2021

• 22. apríl je už od roku 1970 vyhlásený za Svetový deň Zeme. Žiaci si rôznymi aktivitami pripomenuli význam zdravého životného prostredia pre život na našej planéte ZEM: vyčistili trávnaté plochy v areáli školy a postarali sa o našu zeleň. Cez dataprojektor si pozreli pásmo Enviromentálneho filmového festivalu Ekotopfilm-Envirofilm. Prvá časť bola filmová a druhá kvíz, resp. prednáška na tému "Food Vaste" alebo "šetrenie energiami". Vedomosti a zručnosti si overili prostredníctvom celoslovenského EkoKvízu na stránke ekokviz.eu. Prebieha každý deň od 22.4. do 21.5.2021 a možno si v ňom zlepšiť zážitkovou formou svoje znalosti v environmentálnych témach. Zapojiť sa môže ktokoľvek celkom bezplatne a ešte aj vyhrať ekologické ceny! Deň Vám priblížia fotografie.