• Mikuláš 2022

• Dňa 6.12.2022 aj do našej školy zavítal Mikuláš. Žiakov potešil malou sladkosťou. Prostredníctvom mikulášskej pošty mohli žiaci a učitelia potešiť niekoho milým prianím k blížiacim sa Vianociam. Pozdravy pomohli Mikulášovi roznášať pomocníci: čertice, anjelik a sobík. Týmto ďakujeme žiakom II.A, III.A, IV.A a I.T. Pozrite si fotografie.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 22.11.2022 si naši študenti Tobias Junás z I.A triedy a Viktória Sára Junásová z III.D triedy, zmerali svoje sily v školskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D. Ako prvú absolvovali písomnú časť, ktorá preverila ich znalosti z gramatiky a slovnej zásoby, zručnosti z čítania a počúvania s porozumením. Po písomnej časti nasledovali 2 formy ústnej časti – opis obrázkov a situačné roleplay. Obaja súťažiaci boli úspešní v školskom kole. Obom srdečne gratulujeme. Na prvom mieste sa umiestnila Viktória Sára Junásová z III.D triedy, ktorá bude našu školu reprezentovať v okresnom kole v januári 2023. Držíme jej palce!

• Kampaň “Červené stužky“

• Tento rok sme sa opäť zapojili už do 16. ročníka  kampane „Červené stužky“- celoslovenskej kampane boja proti AIDS. Kampaň sa koná 1. decembra , v Svetový deň boja proti AIDS. Je zameraná na rôzne aktivity v rámci prevencie látkových a nelátkových závislostí a chorôb s nimi spojených. My sme tento rok pripravili reláciu v školskom rozhlase a zapojili sme sa tvorbou a nosením červených stužiek, ktorých červená farba   bola vybratá ako symbol krvi a života. Všetkým zúčastneným žiakom a zamestnancom školy ďakujeme.

• Finančná olympiáda

• Žiaci tried II.C, I.A a III.A sa zúčastnili prvého kola finančno-vedomostnej súťaže pre stredné školy Finančná olympiáda. Vďaka finančnej olympiáde si môžu stredoškoláci otestovať a navzájom porovnať svoje finančné vedomosti a zároveň získať atraktívne výhry pre seba i pre svoju školu.
            Časový harmonogram súťaže: I. otvorené kolo súťaže – 02. 11. 2022 o 12:00 hod. - 02. 02. 2023 o 23:59 hod.
            II. uzavreté kolo súťaže – 22. 02. 2023 o 00:00 hod. - 06. 04. 2023 o 23:59 hod.
            III. finálové kolo súťaže – presný termín bude finalistom oznámený prostredníctvom e-mailovej správy.

• EXPERT – geniality show

• Dňa 30.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili súťaže EXPERT – geniality show. Súťaže sa zúčastnilo 11 žiakov z prvého až štvrtého ročníka študijných odborov. V súťaži si mohli svoje sily zmerať v súťažných témach: Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English?, Góly, body, sekundy.

• Školenie kozmetičiek - 3D riasy

• Dňa 15.11.2022 sa žiačky II.B a III.B triedy, odbor kozmetik, pod vedením profesionálnej školiteľky naučili techniku lepenia 3D rias, ktorá je obľúbenou službou v každom kozmetickom salóne. Po celodennom úspešnom absolvovaní kurzu dievčatá získali certifikát. Školenie Vám priblíži fotogaléria.

• Bedminton a florbal - Okresné kolo

• Dňa 11.11.2022 sa konalo na našej škole okresné kolo v bedmintone a 21.11. 2022 vo florbale. Naše žiačky Bachanová Kristína a Zrubcová Karin obsadili v bedmintone 3.miesto a družstvo chlapcov vo florbale 2.miesto. Gratulujeme!!!

• Červené maky

• Dňa 11.11.2022 sa žiaci našej školy – trieda II.A – BOZP, mechanik elektrotechnik, zúčastnili akcie Červené maky. Bola to pietna spomienka k 99. výročiu ukončenia  I. svetovej vojny  a Dňa veteránov.

• Online konferencia READYCON

• 27.10.2022 sa naši maturanti zúčastnili online konferencie READYCON Slovensko 2022, kde  získali informácie o trhu práce v oblastiach elektrotechnika, strojárstvo, informačné technológie, financie,  obchod a služby .

• Súťaž o Zlaté nožnice

• Dňa 21.10.2022 sa naši žiaci z odboru kaderník z III.D triedy Samuel Hunka a Martin Beňuška a Karolína Martošová z II.B triedy z odboru kozmetik zúčastnili na jedinečnej kadernícko - vizážistickej súťaži o Zlaté nožnice v priestoroch Incheba EXPO Bratislava. Kaderníci mali súťažnú tému: Moderný pánsky strih a kozmetičky Pin-up Girl - súťaž v líčení. Ďakujeme našim talentovaným žiakom za skvelú reprezentáciu. Súťaž Vám priblíži fotogaléria.

• Kurz Lash lifting rias

• Dňa 20.10.2022 žiačky IV.A triedy odbor kozmetik absolvovali kurz "Lash lifting rias" v kozmetickom salóne Royal Beauty v Topoľčanoch. Jednodňový intenzívny kurz, v rámci ktorého sa naučili všetko to, čo bolo jeho obsahom, žiačky úspešne ukončili certifikátom.

• Rovesnícke vzdelávanie

• 14.10. 2022 majstri odbornej výchovy na odbornom výcviku použili inovačnú metódu vyučovania a pod odborným dozorom nechali tretiakov z odboru mechanik nastavovač ,,hrať sa“ na majstrov odbornej výchovy. Každý mal pridelených dvoch prvákov a šéfoval im pri výrobe držiaka. Pozrite si bohatú fotogalériu.

• Dni kariéry – CAREER DAYS

• Maturanti našej školy sa v dňoch 12. a 13.10.2022 zúčastnili online webinára  „Dni kariéry - CAREER DAYS“. Webinár realizovala nezisková organizácia Junior Achiewement v spolupráci s firmou AT&T. Webináre boli zamerané na všeobecné princípy úspešného budovania kariéry počnúc výberom školy, spôsobom a formou uchádzania sa o zamestnanie až po kariérny rast v zamestnaní.

• Školenie MATRIX SUMMER ACADEMY

• V dňoch 12. – 14.9.2022 sa náš žiak Samuel Hunka z III.D triedy odbor kaderník zúčastnil na zaujímavom školení MATRIX SUMMER ACADEMY pre víťazov Matrix Talentu  v Akadémii Loreal v Prahe. Školenie Vám priblíži fotogaléria.