• Vianočná súťaž vo výzdobe tried 2022

• Takmer v každej triede vyčarovali žiaci vianočnú atmosféru a netrpezlivo očakávali vyhlásenie výsledkov. Dňa 16.12.2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže. Po spočítaní bodov stanovili členovia poroty nasledovné poradie: 1.miesto  – III.A,  2.miesto – II.D, 3. miesto – III.D. Srdečne blahoželáme!  Pozrite si bohatý fotoalbum.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

• Žiaci III.B triedy sa rozhodli potešiť i tieto Vianoce seniorov darčekom, ktorý zahreje pri srdci. Naplnili 5 krabíc od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú. Zapojili sa tak do akcie "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Dievčatá a chlapci ďakujeme!

• Blší trh

• 12.12. 2022 sa v našej škole uskutočnil úspešný Blší trh. Ďakujeme žiakom, ich rodičom aj učiteľom, ktorí do školy priniesli prebytočné hračky, predmety do domácnosti, oblečenie a drobnosti, ktoré sú funkčné a potešia iných.  Za prinesené veci bolo rozdaných 114 žetónov, ktoré si žiaci vymenili za ľubovoľnú vec, ktorú doniesol niekto iný. Kto nič nepriniesol a niečo chcel, tak si žetón zakúpil za 50 centov. Takto sa vybrali peniaze v sume 27,50€, ktoré použijeme na charitatívne akcie. Blší trh Vám priblížia fotografie.

• Mikuláš 2022

• Dňa 6.12.2022 aj do našej školy zavítal Mikuláš. Žiakov potešil malou sladkosťou. Prostredníctvom mikulášskej pošty mohli žiaci a učitelia potešiť niekoho milým prianím k blížiacim sa Vianociam. Pozdravy pomohli Mikulášovi roznášať pomocníci: čertice, anjelik a sobík. Týmto ďakujeme žiakom II.A, III.A, IV.A a I.T. Pozrite si fotografie.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 22.11.2022 si naši študenti Tobias Junás z I.A triedy a Viktória Sára Junásová z III.D triedy, zmerali svoje sily v školskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D. Ako prvú absolvovali písomnú časť, ktorá preverila ich znalosti z gramatiky a slovnej zásoby, zručnosti z čítania a počúvania s porozumením. Po písomnej časti nasledovali 2 formy ústnej časti – opis obrázkov a situačné roleplay. Obaja súťažiaci boli úspešní v školskom kole. Obom srdečne gratulujeme. Na prvom mieste sa umiestnila Viktória Sára Junásová z III.D triedy, ktorá bude našu školu reprezentovať v okresnom kole v januári 2023. Držíme jej palce!

• Kampaň “Červené stužky“

• Tento rok sme sa opäť zapojili už do 16. ročníka  kampane „Červené stužky“- celoslovenskej kampane boja proti AIDS. Kampaň sa koná 1. decembra , v Svetový deň boja proti AIDS. Je zameraná na rôzne aktivity v rámci prevencie látkových a nelátkových závislostí a chorôb s nimi spojených. My sme tento rok pripravili reláciu v školskom rozhlase a zapojili sme sa tvorbou a nosením červených stužiek, ktorých červená farba   bola vybratá ako symbol krvi a života. Všetkým zúčastneným žiakom a zamestnancom školy ďakujeme.

• Finančná olympiáda

• Žiaci tried II.C, I.A a III.A sa zúčastnili prvého kola finančno-vedomostnej súťaže pre stredné školy Finančná olympiáda. Vďaka finančnej olympiáde si môžu stredoškoláci otestovať a navzájom porovnať svoje finančné vedomosti a zároveň získať atraktívne výhry pre seba i pre svoju školu.
            Časový harmonogram súťaže: I. otvorené kolo súťaže – 02. 11. 2022 o 12:00 hod. - 02. 02. 2023 o 23:59 hod.
            II. uzavreté kolo súťaže – 22. 02. 2023 o 00:00 hod. - 06. 04. 2023 o 23:59 hod.
            III. finálové kolo súťaže – presný termín bude finalistom oznámený prostredníctvom e-mailovej správy.

• EXPERT – geniality show

• Dňa 30.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili súťaže EXPERT – geniality show. Súťaže sa zúčastnilo 11 žiakov z prvého až štvrtého ročníka študijných odborov. V súťaži si mohli svoje sily zmerať v súťažných témach: Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English?, Góly, body, sekundy.