• 2697 K mechanik elektrotechnik, mechanička elektrotechnička

• Absolvent tohto študijného odboru je kvalifikovaný pracovník, schopný samostatne vykonávať práce pri projektovaní, konštrukcii, výrobe, montáži elektrotechnických inštalácii a elektrických zariadení.
          • Žiaci od tretieho ročníka si majú možnosť zvoliť prípravu na povolanie v oblasti silnoprúdovej techniky alebo autoelektroniky.
          • Absolventi zamerania na silnoprúdovú techniku ovládajú spôsoby výroby a rozvodu elektrickej energie, využitie elektrickej energie, spôsoby navrhovania elektroinštalácii budov, zásady projektovania a konštruovania elektrických zariadení a pod.
          • Absolventi zamerania na autoelektroniku ovládajú meraciu techniku pre diagnostiku porúch motorových vozidiel, poznajú elektronické prvky a elektropríslušenstvo  používané v motorových vozidlách.
          • Žiaci vykonávajú odborný výcvik v školských dielňach alebo vo firmách, kde okrem praxe majú možnosť získať aj svoje budúce zamestnanie.